Oferta

Zakres merytoryczny usług świadczonych w ZPO obejmuje kompleksowe na ile jest to możliwe oddziaływanie na pacjenta. W przypadku mniej lub bardziej nasilonych zaburzeń poznawczych ( zaburzenia pamięci, orientacji itp.) pracę podejmuje psycholog zarówno w formie pracy indywidualnej z każdy pacjentem jak i poprzez oddziaływania grupowe (muzykoterapia, psychoedukacja itp.).

Praca indywidualna z pacjentem polega na próbie określenia, które z czynności poznawczych są  zaburzone w określonym stopniu i gdzie istnieją potencjalne zasoby pacjenta, które da się wykorzystać w pracy psychologicznej. W ramach zajęć wspólnych pacjenci szykują wraz z pielęgniarkami śniadania i kolacje a także uczestniczą w terapii zajęciowej której wykonują prace adekwatne do ich indywidualnych możliwości, które określił terapeuta. Zakładamy, że pacjenci będą mogli w okresie wiosna –jesień prowadzić swoje ogródki kwiatowo – warzywne jeśli wyrażą taką ochotę.

Zapewniamy również oddziaływania z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii prowadzone przez magistra rehabilitacji. Rehabilitacja ruchowa dotyczyć będzie w pierwszy rzędzie tych pacjentów, którzy cierpią na dysfunkcję narządu ruchu np. pacjenci po złamaniach kończyny. Zajęcia rehabilitacyjne są dostosowane do indywidualnych możliwości pacjenta i prowadzone zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej.

W razie potrzeby zapewniamy wszystkie możliwe konsultacje lekarskie. Na miejscu przez cały dzień są lekarze psychiatrzy. Nadzór merytoryczny nad postępowaniem w zakresie rehabilitacji psychiatrycznej i leczenia zaburzeń poznawczych sprawuje pani prof. dr n.med. Iwona Kłoszewska.

Nasz Prywatny dom starców jest nowo otwartym obiektem. Nasz wykwalifikowany personel, lekarze oraz pielęgniarki dbają o pensjonariuszy, którzy przyjemnie spędzają u nas każdy dzień. Zapewniamy między innymi 5 pełnowartościowych posiłków, wspólne wyjścia do teatru, do kina i na basen oraz pranie odzieży. Opiekujemy się nie tylko pacjentami z demencją starczą ale również z chorobą Alzheimera, osobami schorowanymi somatycznie, po zabiegach operacyjnych, niepełnosprawnymi ale także osobami samotnymi.


 

Oferta: dom opieki łódź, prywatny dom opieki łódź, prywatny dom starców, szkolenia pracownicze, waterlogic

               

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki Polityka prywatności.